155 сумських шевченківських листівок друзям
Краєзнавчо-культорологічна акція в рамках програми «Скарби нашого роду», присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка і 155-річчю з часу перебування Кобзаря у Сумах.
5 червня 1859 року Тарас Шевченко відвідав місто Суми.
СУМИ — перше українське місто, яке після 10-річного заслання зустріло Кобзаря.
Майже 12 років тривала заборона російським царатом на повернення Шевченка в Україну. Тоді , у червні 1859 року, Шевченко написав у Лихвиному вірш «Ой на горі роман цвіте», намалював кілька малюнків і портретів, зустрічався із родинами своїх товаришів, подарувавши їм власні офорти і вірші.
Саме через наші сумські землі митець відкривав для себе новий український край — Слобожанщину і її людей. Він бачив і дивувався вишуканості козацької церкви – Воскресенського собору, зупинявся на Козацькому Валу, що був колись валом неприступної сумської цитаделі, відпочивав на Сумській поштовій станції.
Певне згадував і свого доброго приятеля із Сум Івана Лисенкова, видавця «Чигиринського Кобзаря» і «Гайдамаків», і найщирішого свого друга, доля якого пов’язана із нашим краєм, Михайла Щепкіна. У подорожі Сумською землею Тараса Шевченка супроводжував відомий на Слобожанщині громадський діяч і господарник-новатор Дмитро Хрущов.
Мета акції
- просвітницька — розповісти сум’янам про перебування Т.Шевченка в нашому місті, про традиції у краєзнавчій і мистецькій шевченкіані Сум;
- соціо-психологічна – єднання містян як громади, де шанують і бережуть пам’ять про духовну велич і красу, цінують свободу;
- культурологічна — наповнювати сумськими історіями і долями сум’ян, мистецькими витворами і краєзнавчими фактами культурологічну акцію «Квітка міста Суми на Алеї міст України в Шевченківському Каневі»;
- привернути увагу громадськості Сум до питань створення і впорядкування пам’ятних місць, пов’язаних із сумською шевченкіаною.
Програма проведення акции 5 червня 2014року
09.30 Відкриття заходу. Написання листівок. Сумська обласна універсальна наукова бібліотека им.Н.К. Крупської
10. 30 Відвідання Воскресенського собору, розповідь про історичні події, які відбувалися в цій церкві. Літія в пам’ять про Тараса Шевченка і його перебування в Сумах.
11.00 Фотографування біля пам’ятного знака «Сумка» і калини, посадженої Лауреатом Національної премії ім. Т.Г.Шевченка А.Ю.Мокренком.
11.20 Сумська поштово-телеграфна станція, вул. Воскресенська, 13. Надсилаємо сумську шевченківську листівку.
12.00 Покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Сквер Т. Г.Шевченка.
Розширена інформація: https://mt.co.ua/kobzar155
комментарии