У Сумах завершився XXIV «Бах-фест»

У четвер 13 листопада у Сумах пройшов останній концерт XXIV Міжнародного фестивалю музики Й.С. Баха та епохи бароко «Bach-fest».

Хед-лайнерами фестивалю цього разу стали: Роман Меліш (контр-тенор, Базель), Наталія  Хмілевська (сопрано, Київ), та камерний  ансамбль з Києва Baroque Consort у складі: Кирило Шарапов (скрипка), Віктор Іванов (скрипка), Віктор Рекало (віолончель) та Наталія Фоменко (клавесин).

Драматургія фіналу фестивалю нагадала його початок. Тоді перший – німецький — концерт був трохи схожим на музикознавчу лекцію з прикладами практично довершеного класичного виконання, а другий – одеський — наповнив зал емоціями, та яскравими почуттями.

Читайте про це більш детально у  наших публікаціях «У Сумах музиканти з Німеччини зіграли перший концерт фестивалю «Bach-fest» та «У Сумах продовжується фестиваль старовинної музики «Bach-fest».

ирило Стеценко (скрипка, Київ), Андрій Прахт (клавесин, Одеса) та Назарій Стець (контрабас, Київ).Завершення фестивалю пройшло приблизно за тим же сценарієм. У передостанньому концерті грали Кирило Стеценко (скрипка, Київ), Андрій Прахт (клавесин, Одеса) та Назарій Стець (контрабас, Київ). І це знову трохи нагадувало лекцію з музикознавства. З однією тільки приємною відмінністю, творцем якої став Назарій Стець – унікальний віртуоз-контрабасист, який грає на своєму інструменті не тільки притаманні тому партії, але й твори для віолончелі, для якого спеціально пишуть музику у Сполучених Штатах, тобто він безумовно rising star світової класичної музики, має щільний гастрольний графік і це просто диво, що нам, завдяки авторитету організатора «Бах-фесту» Ореста Коваля, пощастило почути його гру у Сумах.

Роман Меліш (контр-тенор, Базель), Наталія  Хмілевська (сопрано, Київ), та камерний  ансамбль з Києва Baroque Consort у складі: Кирило Шарапов (скрипка), Віктор Іванов (скрипка), Віктор Рекало (віолончель) та Наталія Фоменко (клавесин)А фінальний концерт знову подарував безліч емоцій, де майстерність відомих вже постійним відвідувачам фестивальних концертів київських виконавців поєдналася ще з одним яскравим відкриттям, яким став Роман Маліш.

Довідка: Контр-тенор — найвищий з чоловічих оперних голосів, діапазон від «мі» малої октави до «мі» другої. Як правило, це чоловік-співак, який володіє розвиненою технікою співу фальцетом.

Роман Меліш не перший контр-тенор, спів якого ми чули у Сумах. Вже був Олександр Лось, про виступ якого ми писали у публікації «В Сумах звучал необычный мужской голос». А також Вадим Митряев  «В Сумах фестиваль «Organum» начался концертами дуэтов».

Але тембр Романа Меліша, сила і краса його голосу — це було щось інше. По-перше, він звучав дуже природньо і що важливо – по-чоловічому. По-друге, це виглядало абсолютно сучасно і актуально, нібито виконувалися не твори  композиторів, що жили триста років тому, а композиції, що написані у наші дні. А в дуеті за Наталію Хмілевською, яка є визнаною зіркою барокового співу, це взагалі було щось феноменальне, заворожуюче і ірраціональне. Коли Наталія и Роман співали, знавці захоплювалися чистотою, з якою вони брали вишукані інтервали, а менш музично освічена публіка просто купалася у звуках високої у всіх змістах музики, що лунала зі сцени.

А в паузах між виступами вокалістів грав ансамбль Baroque Consort і в його складі Кирило Шарапов, якого Орест Коваль назвав кращим бароковим скрипалем України. Хоча там всі музиканти найвищого рівня і виділяти когось мабуть неправильно.

У цілому, XXIV «Бах-фест» запам’ятався не тільки вже звично міжнародним рівнем музикантів, але ще й різнобарвністю фестивальних концертів, які назагал створили враження присутності на цілісній події, яка просто тривала декілька тижнів. Тут було все – і історія музики, і вічні почуття та емоції, і яскраві відкриття, і зустрічі з вже відомим і улюбленим.

Будемо зберігати це тепло, це натхнення і цю радість до весни. До наступного, вже 27-го «Органуму».

Джерело: медиа портал АТС creativpodiya.com

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 голос, оценка: 5,00 из 5)
Загрузка...

Читайте ещё по теме:


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.


5 + 6 =