У Суми з виставкою завітав зірковий сумський художник

У вівторок 20 червня в сумській міській галереї відкрилась виставка живопису Валерія Шкарупи.

Валерий Шкарупа, Надежда ЮрченкоСаме поняття «живопис» майже безмежне — це вид пластичного мистецтва, створення зорових образів за допомогою фарб, нанесених на будь-яку поверхню.

На виставці Валерія Шкарупи пересічний глядач не побачить звичайних для себе реальних образів. Його живописні полотна більш схожі на кераміку, що прийшла до нас з глибини століть.

Ось компетентний погляд і враження про виставку та про художника від мистецтвознавця, директора Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького Надії Юрченко.

Шлях до Мінойського моря»
«Мой Телемак, Троянская война окончена.
Кто победил – не помню»
Иосиф Бродский

До свого рідного міста Суми, час від часу повертається художник Валерій Шкарупа. Він повертається на Батьківщину, де народився, де виросли його діти, де поховані батьки, і повертається з новою виставкою творів.

До своєї образотворчої мови мистець долав шлях САМ, не звертаючи уваги на «прискіпливих» критиків.

Складно сказати, абстракція вибрала живописця, чи навпаки, проте з кожною виставкою з’являються нові фактурні кольорописи з використанням левкасної основи із сталими знаками-символами, які магічно ваблять. Він вкладає своє бачення світу у глобальному вимірі, завдяки глибокому інтелекту, переданому батьками, з читань філософських романів Гессе, Ремарка, Бредбері, Маркеса з особистих уподобань та любові до всього справжнього. Тому й життя у Сумах виявилось «затісним» для художника.

Провідний Київський бомонд прийняв його, проте Валерій наполегливо працює. Кола, прямокутники складаються в окремі композиції диптихи, триптихи, поліптихи: «Синє-жовте», «Внутрішня Монголія», «Одисей і Пінелопа», й останній, з недавно створених поліптихів – «Шлях до Мінойського моря» з плямами-сплесками, з яскраво потужними сполуками червоного та синьо-зеленого кольорів на жовтогарячому тлі, що йдуть з глибин підсвідомості людини-мистця.

Можна впевнено стверджувати, що шлях до образотворчих вершин Валерія Шкарупи відбувся і його мистецтво впевнено входить до когорти провідних Українських живописців сучасності.

Виставка живопису Валерія Шкарупи у приміщенні Сумської міської галереї триватиме до 2 липня 2017 року включно.

Фото: Владимир Семерня

Источник: медиа портал АТС creativpodiya.com

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (4 голос, оценка: 4,00 из 5)
Загрузка...

Читайте ещё по теме:


комментария 2

  1. Надежда:

    Завдячую дорогій і вельмишановній редакції АТС (неочікувано).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.


5 + 3 =