У Сумах щепкінці продовжили театральний сезон експериментом

Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім М.С. Щепкіна підготував прем’єру — виставу «Легені» сучасного британського драматурга та режисера Дункана МакМіллана.

вистава "Легені" театр ім. Щепкіна Суми

Перша сцена з виставі «Легені» Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії ім М.С. Щепкіна

Вистава йде у новому просторі – експериментальній сцені. Ця територія задумана для сучасного експерименту, де б режисери не обмежували себе ані в темах, ані у висловах та усьому іншому. Простір розрахований на 30 глядачів та знаходиться в укритті, тому і виглядає відповідно.

Саме такій простір, по задуму режисера спектаклю Владислава Писарева, і повинен бути тлом, на якому відбувається дія — підвальне приміщення з не дуже гарним освітленням та мінімумом декорації. Тому що вистава «Легені» – це суцільний ланцюг діалогів двох головних героїв. Він та вона – звичайна британська пара. А може не британська? Тому що виглядають як ми, розмовляють по нашому, та дії навколо відбуваються як у нас: сирени, а то й вибухи. А ще є мрії.

Єдине, що точно відомо, це те, що все відбувається на планеті Земля. Ви знаєте скільки кисню у тонах знищується щохвилини? А скільки вуглецю викидається у повітря кожного дня etc? А герої вистави відчувають себе цивілізованими добрими людьми, тому знають. І ця невидима загроза, яку провокує людство своєю безвідповідальною поведінкою, нескінченна стурбованість долею планети червоною ниткою пронизує виставу.

Та існує ключове питання, яке зараз турбує цих двох: народжувати чи не народжувати дитину? Вони кружляють навколо нього, як метелики навколо вогню, наштовхуючись один на одного і взаємне непорозуміння, обпалюючись вогнем життєвих обставин, але виявляючи при цьому відвертість, щирість і людяність. Так відтворюється історія про пошук дотику, пошук діалогу.

А глядач тим часом пізнає кожного з цих персонажів: круг їх інтересів та щоденні турботи, спосіб мислення та сприймання обставин, що посилає їм доля. Все відбувається чесно, пристрасно та у безперервному спектрі емоцій: сміх, сльози, «зависання», крики, порозуміння, безтурботність, відштовхування, піклування, прозріння і таке інше. Ось так, синхронізуючи один з одним своє дихання, приймаючи маленькі рішення, які назавжди змінюють життя, створюють свій простір та час героїв спектаклю.

вистава "Легені" театр ім. Щепкіна Суми

Остання сцена з виставі «Легені» Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії ім М.С. Щепкіна

Дійові особи та виконавці:
Він — Владислав Писарев
Вона — Крістіна Зограбян

Режисер-постановник — Владислав Писарев
Асистент режисера — Крістіна Зограбян
Художник з костюмів — Крістіна Зограбян
Художник з освітлення — Віктор Рубан
Звукооператор — Дмитро Докукін
Помічники режисера — Ірина Рукавіцина та Людмила Рибалка

Раніше ми писали про ще одну постановку у театрі ім. Щепкіна британського автора виставу «Де я залишусь» у матеріалі: У Сумах презентували виставу «Де я залишусь? режисера з Великої Британії

P.S. Авторська агенція пішла на зустріч сумському театру та дозволила здійснити 5 показів вистави, при цьому не сплачуючи авторських прав.

Слідкуйте за афішею Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії ім М.С. Щепкіна 

Вистава містить ненормативну лексику. Обмеження за віком 18+.

Джерело: медіа портал АТС creativpodiya.com

Фото: Лариса Ільченко

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 голос, оценка: 5,00 из 5)
Загрузка...

Читайте ещё по теме:


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.


6 + 1 =