У Сумах поставили відому п’єсу Еміля Золя
У Сумському обласному Театрі для дітей та юнацтва з’явилася нова вистава – «Спадкоємці Рабурдена».
У первозданній темряві залу промінь прожектора починає вихоплювати деякі елементи: картини в золочених рамах та потужний сейф. Ніби запрошуючи глядача зануритися в дійство, яке розгортається в заможному домі, де гроші будуть грати не останню роль. А далі звучить музика — у багатьох вона чітко асоціюється з творчістю театру «Лицедії». В цей час в голові проноситься думка, що на нас, швидше за все, чекає дійство, що викличе, як мінімум, посмішку.
На сцені з’являються: хоча і похилого віку, але бадьорий духом буржуа Рабурден та хрещениця Шарлотта, що живе в його будинку. Так починається комедія «Спадкоємці Рабурдена» в сумському ТЮГу.
П’єса «Коршуни» Еміля Золя, за якою поставлений спектакль, написана досить давно (1874 р.), проте не втратила своєї актуальності.
Найпершим та очевидним у виставі постає питання спадщини – воно провокує і закручує дію. Ми бачимо, як підкреслено дбайливо в’ються родичі та друзі навколо нібито слабкого здоров’ям Рабурдена, якій старанно робить вигляд, що передчуває прихід скорої смерті. Його роль, як завжди майстерно, з тонким психологізмом, вишуканим комізмом та натуралізмом грає заслужений артист України Вадим Шерстюк.
Але увага та ніжність ближніх показні, насправді ними рухають прагнення до наживи та пристрасть до грошей. А в глибинах їхніх душ по відношенню до дядечка — черствість, корисливість, безсердечність. Рабурден все це розуміє, але йому життєво необхідні всі ці люди:
— метушливий і уїдливий близький друг і колишній компаньйон Шапізо (народний артист України Володимир Хорунжий).
— стриманий та самовпевнений лікар Мург (Віталій Радіонов),
— манірна та кокетлива пані Воссар (Алевтина Радіонова),
— заповзятлива та грубувата пані Фике (Віра Ішан), з дочкою — Ежені (Ангеліна Адлер) та її нареченим Леду (Станіслав Сахно),
— лихвар Ісаак (Сергій Демиденко).
Спочатку тільки хрещениця Шарлотта (Аліса Храпова) знає весь стан справ, тому вони з Рабурденом заодно. Незабаром до них приєднується її наречений Домінік (Андрій Науменко). Закручується інтрига, в результаті якої родичі дядечка сплачують його борги. А коли дізнаюся, що спадщини немає, продовжують гру, щоб не втратити соціальний статус заможних спадкоємців.
П’єса поставлена в комедійному жанрі з елементами гротеску, а іноді і фарсу. Це додає життєвої правди, а зовнішній антураж відходить на другий план. Завдяки щирій і талановитій грі акторів розмивається час. Події не здаються настільки далекими. А психологія ситуації вибудовується у свій позачасовий конфлікт.
Режисер-постановник — народна артистка України Олександра Сокол. Сценографія — Лариса Аполонова. Художник по костюмах — Ольга Леднева. Художник з освітлення — Володимир Гайсинський.
Раніше ми писали: В Сумах представляют лауреатов проекта о сумской творческой элите. Александра Сокол
У зв’язку з карантином прем’єра вистави переноситься на невизначений час.
Читайте ещё по теме:
Не найдено похожих записей...
комментарии