На один день у Суми завітає Jazz Bez

ХІХ Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez цього року подарує Сумам лише один день. Але цей день назавжди запам’ятається справжнім поціновувачам музики.

Hans Lüdemann TRIO IVOIRE Суми втретє долучаються до міжнародного транскордонного джаз-марафону Jazz Bez на рівні з іншими 15 містами-учасниками з України та Польщі. Для сум’ян гратимуть неймовірні Hans Lüdemann TRIO IVOIRE (Німеччина/Кот-д’Івуар):
Hans Lüdemann — piano
Aly Keita — balathon
Cristian Thome — drums

Ця група унікальна не лише за настроєм і стилем. Певно, в усьому світі не існує іншого тріо фортепіано, барабанів та африканського балафону. Можливо, це одна з причин, чому їхня музика уникає багатьох кліше. Інша причина – це поєднання трьох надзвичайно різних людей, які мають глибоку радість гри і спілкуватися між собою і зі своєю аудиторією, створюючи величезну і невичерпну позитивну енергію.

Ганс Людеманн – німецький піаніст, композитор і лідер TRIO IVOIRE. Він вважається «одним із найоригінальніших і найвиразніших європейських піаністів» (Jazz Podium), або просто – «одним із великих піаністів сучасного джазу» (Hessischer Rundfunk). У 2013 році отримав нагороду «ECHO Jazz». У TRIO IVOIRE його «ясний власний голос» (Frankfurter Allgemeine Zeitung) на фортепіано з’єднується з Алі Кейта, «магом балафону» з Кот-д’Івуару/ Малі, чия захоплююча віртуозність і енергія вражає. Він і Людеманн – «товариші по душі», які знайшли один одного через культуру.

Барабанщик Крістіан Томе з’єднує музичні світи зі своїм унікальним звуком на барабанах. Маючи високий індивідуальний стиль, він надає велику ясність навіть найскладнішим ритмічним структурам. До речі, сум’янам Крістіан може бути знайомий через спільний із Мар’яною Садовською проект VESNA, на одну з пісень якого у 2017 Майстерня творчих ідей Urban Lys відзняла кліп на Сумщині.

TRIO IVOIRE опирається на корені африканських і європейських джазових традицій та об’єднує африканський балафон із фортепіано, барабанами й електронікою для створення сучасного звуку. Ось як пише видання Neue Ruhr Zeitung про концерти Hans Lüdemann Trio IVOIRE:
«Місцями досягається чистий темп гонок. В такі моменти навіть у найдосвідченішої аудиторії виникають труднощі із плесканням в ритм) Віртуозний Кейта працює зі своїми «музичними молотками» над інструментом, вражаючи слухачів щоразу більше. Захоплююча гармонія, яка існує між різними музикантами, демонструє очевидне задоволення, яке вони мають у своїй музиці, — взаємну радість входження один в одного». Зовсім скоро ми також це відчуємо!

Про перший концерт фестивалю Jazz Bez у Сумах ми писали у матеріалі: «В Сумах звучал джаз по-польски»

Цьогорічний Джаз Без присвячений пам’яті засновника, організатора та культового арт-продюсера Маркіяна Іващишина (1966-2019), який в останні роки свого життя приділив Сумам багато уваги, привів сюди численні знакові культурні проекти (тур Мар’яни Садовської 2017 р, Джаз Без 2017-2018, виставка плакатів Бієнале Довіри (2018)), бував у Сумах і мав до нього  особливо тепле ставлення. Концерт Hans Lüdemann TRIO IVOIRE (Німеччина/Кот-д’Івуар) – це останній подарунок від Маркіяна Сумам.

Запрошуємо 10 грудня 2019 року послухати провідних світових музикантів у нашому місті в рамках Jazz Bez with Marek! Шукайте квитки на karabas.com

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (оценок ещё нет)
Загрузка...

Читайте ещё по теме:


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.


8 + 5 =