У Сумах поставили виставу по п’єсі, занесеній у книгу рекордів Гіннеса
Репертуар Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна поповнила нова комедія «Боїнг-Боїнг».
Вистава створена по однойменній п’єсі французького драматурга Марка Камолетті. Прем’єрний показ відбувся у 1960 році на сцені одного з найбільших паризьких театрів «Comedie Caumartin». У 1991 році п’єса була занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найпопулярніша французька п’єса в усьому світі.
Жанр вистави – комедія положень. Сюжет крутиться навколо теми стосунків чоловіків та жінок. Палкого кохання тут немає, а от спалахів симпатій, коливань вибору, інтриг та контрінтриг вистачає. Як і смішних для публіки ситуацій, у які повсякчасно потрапляють герої спектаклю.
«Боїнг Боїнг» – перша самостійна режисерська спроба відомого сумським глядачам актора Владислава Калиничека. Перший млинець не спікся глевким. Вистава дійсно вийшла веселою і одночасно по-французькі елегантною. Тобто глядач має можливість дві години сміятися не з низькопробних жартів, не з того, що хтось боляче, але кумедно впав, а тому, що герої, які зовсім не намагаються нікого смішити, постійно самі себе ставлять у смішні ситуації.
Насправді розумна комедія ще з часів древніх греків вважалася високим жанром на рівні трагедії. Бо примусити різних людей, які складають публіку, сміятися набагато складніше, ніж навіть спровокувати на сльози.
У режисера Владислава Калініченка актори грають максимально органічно. Тобто навіть не грають, а просто живуть на сцені та існують у заданих обставинах. Саме обставини і генерують сміх глядачів. По суті усі персонажі нормальні та зрозумілі люди — не жалюгідні, не хворі – нормальні, у тому сенсі, що знаходяться у межах тієї норми, з якою ми стикаємося і якому приймаємо у повсякденному житті. І кожен за нас, якщо заграється, може опинитися на їх місці. А буває і так, що ми граємо і не знаємо про це, бо це чужа гра, а нас в ній тільки використовують.
Втім, іскра гумору виникає не тільки з ситуацій, а ще й дотепних режисерських знахідок, коли якісь додаткові рухи або елементи антуражу вносять у дію непередбачені текстом жартівливі барви.
Вистава жива, динамічна, вона бере розгін не з самого початку, а десь після першої третини першої дії, але потім вже не дає нудьгувати і сумувати та постійно виклтикає посмішки і гарний настрій. З ним публіка і покидає приміщення театру по закінченню.
Ще про прем’єри 2021 року: У Сумах поставили виставу, що має декілька фіналів
Окремо відзначимо чоловічий дует. Головного героя – ловеласа Бернара у різних акторських складах грають Владислав Писарев та Олександр Михайлов. Якщо перший вже давно улюбленець сумської публіки, то другий – нове акторське обличчя. Олександр сподобався тим, що грає на повних емоційних обертах, але не переграє, як професійний вокаліст, який навіть в моменти особливо гучного форте співає, а не кричить.
Другим у дуеті виступає теж добре відомий сумській публіці Юрій Оноприйко. Але по ходу спектаклю виявляється, що не такий вже і відомий. Актор приємно здивував майстерним сценічним перевтіленням. Його герой Робер – трохи кумедний, трохи незграбний, але дуже симпатичний.
Щодо жіночої акторської частини, то і сама п’єса, і фантазія режисера у даному випадку дають їм можливість «відірватися» усім складом на всю повну жіночу емоційну палітру.
Так що запрошуємо на виставу. Буде гарантовано весело під час вистави і гарно на душі по її завершенню.
Автори спектаклю:
Режисер-постановник — Владислав Калініченко
Художник-постановник – Лариса Аполлонова
Художник з костюмів – Любов Медвідь
Музичне оформлення – Владислав Калініченко
Дійові особи:
Бернар – Владислав Писарев, Олександр Михайлов;
Берта – Дарія Маригіна, Вікторія Рашевська-Горбань;
Робер – Юрій Оноприйко;
Мішель – Олена Оноприйко; Ангеліна Грищенко;
Марта – Анастасія Леміш, Катерина Саченко;
Мері – Крістіна Зограбян, Юлія Ковтун.
Джерело: медиа портал АТС creativpodiya.com
комментарии