Визначені лауреати урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік

images

 31 січня Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив лауреатів Премії за 2013 рік у чотирьох номінаціях.

За результатами таємного голосування у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула відома сучасна українська письменниця Надія Гуменюк за свою книгу «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»). У книжці вміщено десять казок з ілюстраціями талановитої художниці Світлани Бялас.

Чудово ілюстровану книжку відомої львівської художниці Вікторії Ковальчук «Про фею Дорофею» (видавництво «Апріорі») про допитливу дівчинку, яка любила малювати і завдяки малюнкам пізнавала довколишній світ члени Комітету з присудження премії відзначили у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва».

Серед переможців – вистава Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся…» (за оповіданням О. Артеменко). Вона визнана кращою театральною виставою для дітей та юнацтва. Її художній керівник – Геннадій Фортус, керівник літературно-драматичної частини — Надія Петренко, головний художник — Тетяна Власенко, артист першої категорії — Олександр Фортус, артистка вищої категорії Олена Білан. Вистава розкриває проблему втрати моральних цінностей та духовної основи буття у сучасної молоді, через яскраво виражений конфлікт розкриває трагічність бездуховності.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу здобув творчий колектив у складі актора, режисера, сценариста, продюсера Віктора Андрієнка, актора, режисера, сценариста Ігоря Письменного, художника-постановника Ігоря Філіпова, кінооператора Олександра Кришталовича, а також композитора, диригента Ігоря Стецюка за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила». Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Загалом же, за словами першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського, цьогоріч на конкурс надійшло 62 художніх творів від 46 номінантів.

 Довідка. Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження відомої поетеси — 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової вона отримала 14 січня 2004 року. Розмір грошової винагороди – 10 тисяч гривень.

Лауреатами Премії минулого року стали поет Григорій Фалькович, художниця Марина Пузиренко, творчий колектив Київського національного академічного театру оперети: режисер-постановник Тамара Тимошко-Горюшко, диригент, хормейстер-постановник Ігор Ярошенко, а також балетмейстер-постановник Анжела Гречановська за виставу «Пригоди бременських музикантів».

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (оценок ещё нет)
Загрузка...

Читайте ещё по теме:


1 комментарий

  1. Игорь Касьяненко:

    Если я не ошибаюсь,»Иван Сила» — единственный полонометражный фильм снятый в Украине в прошлом году. Поэтому он по праву должен забрать все киношные призы страны. smile
    Тем более, что и фильм неплохой.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.


6 + 5 =